Będzie rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji

Dodano: 1 października 2018

Podpisanie umowy na rozbudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach pomiędzy dyrekcją szpitala i Zarządem Województwa Podlaskiego odbyło się w poniedziałek (1 października) w placówce. Rozbudowa Ośrodka będzie możliwa m.in. dzięki decyzji radnych suwalskiej Rady Miejskiej, którzy na ostatnim posiedzeniu jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie darowizny działek na rzecz Województwa Podlaskiego potrzebnych pod inwestycję. Chodzi o trzy działki o powierzchni 1650 metrów kwadratowych o szacunkowej wartości około 400 tys. zł.

Koncepcja zagospodarowania działek przy Ośrodku Rehabilitacji przewiduje utworzenie strefy aktywności fizycznej dla pacjentów, ogrodu terapeutycznego, a także wydzielenie dodatkowych miejsc parkingowych. Docelowo, Ośrodek zakłada budowę dodatkowego pawilonu, w którym znajdowałby się basen dla pacjentów dorosłych i dzieci, pracownie hydroterapii i krioterapii oraz borowiny.

W poniedziałkowym spotkaniu poza Ireną Łukaszuk, Dyrektor Ośrodka i Bogdanem Dyjukiem, Członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego wziął też udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Musimy współpracować i traktować się po partnersku. Mówię tu o samorządzie, który mam przyjemność reprezentować i o władzach województwa podlaskiego. Ta współpraca, w mojej ocenie, układa się bardzo dobrze i darowizna, która jeszcze musi stać się faktem – przed nami akt notarialny, to jest coś co leży i w interesie samorządu i w interesie mieszkańców naszego miasta. Bo kto korzysta z tego Ośrodka? Właśnie mieszkańcy miasta. Jeżeli widzimy, że władze województwa podlaskiego po partnersku traktują nasz samorząd, przekazując nam środki finansowana na różne cele, chociażby ta ostatnia dotacja na budowę lokalnego lotniska, to musimy też odwzajemnić się czymś i skromnie przekazujemy nasze działki – mówił Czesław Renkiewicz. – Bardzo mnie cieszy, że ten ośrodek będzie się rozwijał. Kibicujemy Pani Dyrektor żeby inwestycja ruszyła jak najszybciejdodał Prezydent Suwałk.

Władze miasta nieustanie wspierają suwalskie placówki zdrowia. Tylko od 2014 roku na rzecz doposażenia Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach miasto przekazało ponad 1 mln 800 tys. zł.

 

 

 

Kategoria: Aktualności, Miejskie, Społeczne