Centrum Informacji Turystycznej

CIT

 

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach mieści się w samym „sercu Pogodnych Suwałk”, w budynku z muszlą koncertową w Parku Konstytucji 3 Maja (wejście od ul. Ks. K. Hamerszmita).

 1. Ks. K. Hamerszmita 16
  tel. +48 87 566 2079,

email:cit@pogodnesuwalki.pl

http://www.pogodnesuwalki.pl

Centrum Informacji Turystycznej jest otwarte:

 • wrzesień – czerwiec – od poniedziałki do piątku 8:00 – 16:00
 • lipiec, sierpień – od poniedziałku do piątku 8:00 – 18:00
 • maj – wrzesień – w soboty, niedziele i święta 9:00 – 15:00

Pracownicy CIT udzielają informacji o Suwałkach i Suwalszczyźnie w zakresie atrakcji turystycznych, szlaków turystycznych, usług przewodnickich i wycieczek krajoznawczych, muzeów, galerii, obiektów sportowo-rekreacyjnych, noclegów, gastronomii oraz imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych.

Turyści, goście i mieszkańcy korzystający z usług CIT otrzymują ponadto bezpłatnie mapy, plany, informatory turystyczne, gazetki reklamowe, ulotki i inne ogólnodostępne materiały turystyczne dotyczące Suwałk i regionu, mają też możliwość wypożyczenia rowerów miejskich. 

Prowadzona jest sprzedaż map i przewodników oraz pamiątek z Suwałk (gadżetów z logotypem „Pogodne Suwałki”, pocztówek, rękodzieła artystycznego). Klientom udostępnia się bezpłatne stanowisko komputerowe z Internetem oraz toaletę.

Centrum Informacji Turystycznej organizuje spotkania w Klubie Podróżnika z udziałem podróżników i obieżyświatów. Spotkania ilustrowane są prezentacjami, fotografiami i filmikami z wypraw po świecie.

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach posiada rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Oferuje turystom korzystającym z tego szlaku (przebiegającego przez Suwałki i Suwalszczyznę):

 • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy oraz miejsce na nieodpłatny odpoczynek (nie wymagający dodatkowych pozwoleń),
 • informację o wypożyczalniach rowerów w Suwałkach i na Suwalszczyźnie,
 • informację o serwisach rowerowych i sklepach rowerowych w Suwałkach,
 • informacje o wycieczek rowerowych organizowanych po Suwałkach i Suwalszczyźnie,
 • narzędzia do naprawy rowerów,
 • informację o noclegach w Suwałkach i na Suwalszczyźnie w obiektach przyjaznych rowerzystom

Więcej informacji o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo na stronie internetowej www.greenvelo.pl