Kolejną szkołę czeka rozbudowa

Dodano: 5 października 2018

Już niebawem rozpocznie się budowa zupełnie nowego budynku przy Zespole Szkół nr 6. Chodzi tu o obiekt warsztatowy do praktycznej nauki zawodu, gdzie uczyć się będą przyszli mechanicy oraz stolarze. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Miasto Suwałki na ten cel pozyskało ponad 6 mln zł.

– Przez ostatnie 4 lata do Suwałk trafiło już ponad 130 mln zł z Unii Europejskiej. Nie tylko na inwestycje ale w dużej mierze na kształcenie młodych Suwalczan. Dzięki tym środkom rozwijamy nasze miasto i dostosowujemy nasze szkoły do potrzeb suwalskiego rynku pracy – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – 2 tygodnie temu zapadła pozytywna decyzja w sprawie przyznania naszemu miastu 3,5 mln zł z Unii Europejskiej na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych. A teraz niemalże dwa razy taka kwota trafi na inwestycję w Zespole Szkół nr 6 dzięki czemu jakość kształcenia w obu placówkach wejdzie na zupełnie inny, lepszy poziom – dodaje Prezydent Suwałk.

Budynek będzie miał powierzchnię: 2 512,11 m2. Powierzchnia użytkowa obiektu to 2 267,98 m2. Kwota całej inwestycji szacowana jest na: 7 906 592,02 zł, a przyznane Miastu Suwałki dofinansowanie to  dokładnie 6 262 242,30 zł.

Budynek będzie podzielony ogólnodostępnym korytarzem na 2 części: od wschodu znajdą się warsztaty dla branży mechanicznej, od zachodu dla branży drzewnej. Większość pomieszczeń posiadać bedzie niezależne, bezpośrednie wejścia/wjazdy – głównie bramami segmentowymi.

W obiekcie zaplanowano utworzenie następujących pracowni dla 5 zawodów istniejących w ZS nr 6 (technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik technologii drewna, stolarz) i 3 nowych zawodów (kierowca mechanik, blacharz samochodowy, mechanik operator maszyn do produkcji drzewnej):

 1. Pracownia mechaników – pracownia obróbki ręcznej metali
 2. Pracownia mechaników – pracownia obróbki mechanicznej metali
 3. Pracownia mechaników – pracownia elektromechaniki pojazdów samochodowych
 4. Pracownia mechaników – pracownia naprawy pojazdów samochodowych 1
 5. Pracownia mechaników – pracownia naprawy pojazdów samochodowych 2
 6. Pracownia mechaników – pracownia naprawy pojazdów samochodowych 3
 7. stacja diagnostyczna kontroli pojazdów z zapleczem
 8. Pracownia branży drzewnej – pracownia obróbki narzędziami ręcznymi
 9. Pracownia branży drzewnej – pracownia obróbki drewna i tworzyw drzewnych
 10. Pracownia branży drzewnej – pracownia prac pomocniczych – lakiernia
 11. Pracownia branży drzewnej – pracownia prac pomocniczych – sklejarnia
 12. Pracownia branży drzewnej – pracownia badan laboratoryjnych – laboratorium
 13. Pracownia branży drzewnej – pracownia badań laboratoryjnych – magazyny

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie