Rowerem przez Pogodne Suwałki

Dodano: 17 września 2018

W niedzielę (16 września) Suwalczanie świętowali  Europejski Dzień bez Samochodu. Miłośnicy jednośladów tradycyjnie spotkali się na parkingu przed Kauflandem,  aby następnie  ścieżkami rowerowymi lub jezdnią, a także wzdłuż suwalskiej obwodnicy bezpiecznie  przejechać przez miasto do parku Konstytucji 3 Maja, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.  Peleton poprowadził  Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który przekonywał, że nasze miasto sprzyja rowerzystom. Świadczą o tym inwestycje podejmowane z myślą  o nich.

– W mieście jest już ponad 70 kilometrów ścieżek rowerowych i ciągów pieszo rowowych. I powstają kolejne  – zapewnił Czesław RenkiewiczJuż w fazie projektowania  nowych ulic i chodników przewiduje się budowę ścieżek. Niedawno oddana inwestycja to ścieżka do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Bez wątpienia przyczyniają się one do poprawy bezpieczeństwa i komfortu.  To ważne, bo coraz więcej suwalczan przesiada się na rowery, aktywnie spędza wolny czas.  – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Europejski Dzień bez Samochodu zachęca do aktywności i sprzyja promocji  zdrowego stylu życia.  Obchodzony jest od 1998 roku.  Idea narodziła się we Francji, ale bardzo szybko podchwycili ją Europejczycy. W Polsce po raz pierwszy świętowano Dzień bez Samochodu w 2002 roku, w naszym mieście w 2004.  Celem kampanii jest kształtowanie proekologicznych postaw  i przekonanie do korzystania z alternatywnych form transportu , jakimi są rowery oraz komunikacja miejska.

Niedzielne spotkanie uatrakcyjniło losowanie nagród: 3 rowerów.

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie, Społeczne, Sport