SKM – niebawem nabór wniosków

Dodano: 15 czerwca 2018

Miasto Suwałki jest coraz bliżej uruchomienia Suwalskiej Karty Mieszkańca. Już od 1 lipca rusza nabór wniosków. Będą one przyjmowane w 5 punktach na terenie Suwałk. Już dziś warto zapoznać się z formularzami i dokumentami, które są konieczne do wypełnienia.

Suwalska Karta Mieszkańca będzie wydawana od 1 września 2018 r. jako:

– Karta zwykła – kolor biały

– Karta rodziny wielodzietnej – kolor zielony

– Karta osoby niepełnosprawnej – kolor niebieski

– Karta seniora – kolor żółty.

Zarządzenie w sprawie Regulaminu Suwalskiej Karty Mieszkańca zawiera wzory dokumentów – można je obejrzeć na stronie internetowej www.um.suwalki.pl.

Wnioski na podstawie, których będzie wydawana Suwalska Karta Mieszkańca będą przyjmowane od 1 lipca 2018 r. w 5 punktach na terenie całego miasta. Te punkty to:

  • Aquapark, ul. Papieża Jana Pawła II 7 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
  • Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Szpitalna 66 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
  • Hol hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 2 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
  • Urząd Miejski w Suwałkach, przy Straży Miejskiej, ul. Noniewicza 71A (pon. – pt. 9.00 – 17.00 oraz sob. 10.00 -14.00)
  • Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Noniewicza 71A (pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.30 – 15.30)

Suwalska Karta Mieszkańca będzie uprawniała do wielu zniżek i preferencji, m.in. bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży czy tańszych biletów dla pozostałych uczestników programu, tańszych biletów do Aquaparku Suwałki i innych obiektów sportowych Miasta Suwałki a także do zniżek przy zakupie biletów wstępu do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Posiadanie Suwalskiej Karty Mieszkańca będzie również uprawniało do korzystania z bezpłatnych przedszkoli prowadzonych przez miasto Suwałki. Wysokość zniżek jest zależna od grupy, do której jest skierowana.

– Chciałbym zaznaczyć, że Suwalska Karta Mieszkańca to bardzo szerokie przedsięwzięcie adresowane do różnych mieszkańców naszego miasta, nie tylko do seniorów, nie tylko do rodzin wielodzietnych, ale również do osób niepełnosprawnych i po prostu do zwykłych mieszkańców. Podchodzimy do tego kompleksowo i proponujemy program, który ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców Suwałk. Jest on również zachętą do częstszego korzystania z infrastruktury sportowej, oferty kulturalnej proponowanej przez miasto czy komunikacji miejskiej – mówił dziś na antenie Radia 5  – Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk.

Kategoria: Aktualności, Miejskie