Święto Miasta – Jarmark Kamedulski

Dodano: 9 sierpnia 2018

Przed nami trzy dni atrakcji z okazji święta Suwałk. W piątek (10.08) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert KASI MOŚ z zespołem. W Suwałkach wystąpią również PECTUS i NATALIA SZROEDER. Oprócz tradycyjnego jarmarku z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami, w programie także moc atrakcji dla najmłodszych, „Kartki z historii miasta”, występy lokalnych zespołów i odsłonięcie nowego muralu.

Tegoroczny Jarmark Kamedulski rozpocznie w piątek – 10 sierpnia wręczenie nagród Prezydenta Miasta Suwałk oraz tytułu Zasłużony dla Miasta Suwałk w Suwalskim Ośrodku Kultury. Podczas gali odbędzie się koncert KASI MOŚ z zespołem. Pochodząca ze Śląska wokalistka to finalistka muzycznego show „Must be the music – tylko muzyka”. W ubiegłym roku reprezentowała Polskę w 62. konkursie Piosenki Eurowizji. Ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami, jak Kelly Osbourne, Mya, Carmen Electra, Eva Longoria, czy bliska suwalczanom Orkiestra AUKSO. Koncertowo będzie również wieczorem na Dywaniku u Marii, gdzie zagra suwalski MUV.

W sobotę – 11 sierpnia od rana w parku Konstytucji 3 Maja będzie odbywał się kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. Oprócz zakupów i degustacji, to okazja aby obejrzeć występy lokalnych zespołów – prezentacje artystyczne rozpoczną się o godz. 12.30. Zanim ze sceny popłynie muzyka, rozstrzygnięta zostanie 12. już edycja popularnego konkursu Suwalskie Limeryki Latem (godz. 12.20). Najmłodsi z pewnością wezmą udział w specjalnie im dedykowanym atrakcjom (od godz. 13.00), a nieco starsi, już od godz. 12.00, skorzystają z oferty Pogodnej Strefy Aktywnych Seniorów. W Suwałkach pojawi się także nowy mural upamiętniający patronkę Szkoły Podstawowej nr 2, związaną z miastem Aleksandrę Piłsudską – uroczyste odsłonięcie o godz. 11.30. Po odsłonięciu muralu barwny korowód przejdzie pod Galerię Jednego Obrazu, obchodzącą 10-lecie istnienia, gdzie otwarta zostanie wystawa znakomitego artysty fotografika Stanisława Wosia, którego zdjęcia stanowiły pierwszą prezentację w Galerii. 

Od godz. 19:00 centralne skrzyżowanie miasta przy miejskim parku rozbrzmi muzyką. Na plenerowej scenie pojawi się uznawana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia Natalia Szroeder. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PECTUS, laureat Słowika Publiczności na Sopot Festiwal 2008, dwóch Super Jedynek w 2013 roku oraz zdobywca trzech Złotych Płyt. Nie zabraknie największych przebojów braci Szczepaników, takich jak To, co chciałbym Ci daćJeden momentBarcelona, czy Iluzja. Wieczór zakończy się widowiskowym pokazem sztucznych ogni. 

Ostatniego dnia święta Suwałk, w niedzielę – 12 sierpnia, będzie można wykazać się sportowym zacięciem. Majster Festiwal Siły Pojedynek Gigantów Suwałki 2018 odwiedzi między innym pierwszy siłacz Polski – Mariusz Pudzianowski. Impreza odbędzie się nad zalewem Arkadia, start o godz. 12.00. Jarmark potrwa, podobnie jak w sobotę, od godz. 10.00 do 19.00, i także w niedzielę, od godz. 14.00, będzie można skorzystać ze strefy zabaw dla dzieci  i posłuchać prezentacji artystycznych, wystąpi m.in. ZPiT Suwalszczyzna. 

Tradycyjnie podczas Jarmarku Kamedulskiego nie zabraknie akcentów historycznych. O godz. 20.00 będzie można obejrzeć happening teatralny Kartki z historii miasta – w tym roku poświęcony wizycie Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach. To już czwarta odsłona popularnego cyklu. Mieszkańcy Suwałk i goście mogą aktywnie uczestniczyć w happeningu i wystąpić w roli ówczesnych suwalczan witających Komendanta na Kasztance i jego konną świtę. O godz. 19.00 odbędzie się Letni koncert przy fontannie w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, a o godz. 21.00 na placu Marii Konopnickiej wystąpi The Way, który rozbuja słuchaczy bluesowymi i jazzowymi kompozycjami.

 

PROGRAM

Piątek, 10 sierpnia

godz. 18.00, Sala im. Andrzeja Wajdy
KASIA MOŚ z zespołem koncert towarzyszący Gali Włóczni Jaćwingów
podczas Gali odbędzie się wręczenie nagród Prezydenta Miasta Suwałk oraz tytułu Zasłużony dla Miasta Suwałki, w programie również pokaz tańca flamenco w wykonaniu Luizy Romanowskiej, Mateo Gallito i Jakuba Wagnera
bilety: 50 zł 

godz. 20.00, plac M. Konopnickiej
Na Dywaniku u Marii – koncert zespołu MUV (Suwałki) 

Sobota, 11 sierpnia

godz. 10.00-19.00 | park Konstytucji 3 Maja
Jarmark Kamedulski – kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej, jadła kresowego

godz. 11.30 | skrzyżowanie ulic J. Dwernickiego i T. Kościuszki
odsłonięcie muralu upamiętniającego Aleksandrę Piłsudską, barwny korowód
(trasa korowodu: ul. J. Dwernickiego – ul. T. Kościuszki – Galeria Jednego Obrazu)

godz. 11.50 | Galeria Jednego Obrazu
Fotografie Stanisława Wosia
otwarcie wystawy z okazji 10-lecia Galerii Jednego Obrazu 
hymn Suwałk w wykonaniu Studia Piosenki Beciaki

godz. 12.00 | park Konstytucji 3 Maja
uroczyste otwarcie Jarmarku przez Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza 
hymn Suwałk w wykonaniu Studia Piosenki Beciaki

godz. 12.20 | park Konstytucji 3 Maja
Suwalskie Limeryki Latem – rozstrzygnięcie XII edycji konkursu

godz. 12.00-16.00 | park Konstytucji 3 Maja
Pogodna Strefa Aktywnych Seniorów (UTW Suwałki)

godz. 12.30-17.00 | park Konstytucji 3 Maja 
prezentacje artystyczne
wystąpią: Studia Tańca Dance Academy, Dotyk, Radość,  Studio Piosenki Świetlik, Chór Seniora Canto (SOK), Zespół Wspomnień Czar (Stowarzyszenie Rozłogi), Zespół Taneczny Srebrne Pierwiosnki i Chór Seniora Złota Jesień (UTW Suwałki), Zespół Wokalny Cantabile i Zespół Wokalny Ocean Życia (Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją Horyzont)

godz. 13.00-16.00 | park Konstytucji 3 Maja 
strefa zabaw dla dzieci
m.in.: plastyczne warsztaty plenerowe, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz karuzele, dmuchańce

od godz. 19.00, ul. Kościuszki przy parku Konstytucji 3 Maja
koncerty plenerowe gwiazd wieczoru – NATALIA SZROEDER i PECTUS.

po koncertach, około godz. 22.00
pokaz sztucznych ogni

Niedziela, 12 sierpnia

godz. 10.00-19.00 | park Konstytucji 3 Maja
Jarmark Kamedulski – kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej, jadła kresowego

godz. 11.00-14.00 | park Konstytucji 3 Maja 
Niedzielny Poranek Teatralny – Przygody Pirata Drabinki
spektakl Teatru Kubika, blok animacji, pokaz wielkich baniek mydlanych

godz. 12.00 | zalew Arkadia
Majster Festiwal Siły. Pojedynek Gigantów – Suwałki 2018

godz. 14.00-18.30 | park Konstytucji 3 Maja 
prezentacje artystyczne
wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA – Grupa Filary, zespoły Wakacyjna Grupa Wujka Gienka, Goldies Oldies, The Walkers Blues (SOK) oraz gościnnie Suwalskie Starszaki i FSB

godz. 14.00-16.00 | park Konstytucji 3 Maja 
strefa zabaw dla dzieci
m.in.: plastyczne warsztaty plenerowe, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz karuzele, dmuchańce, wata na patyku, lody

godz. 19.00 | park Konstytucji 3 Maja 
Letnie koncerty przy fontannie z Suwalską Orkiestrą Kameralną 
wieczory z muzyką klasyczną i rozrywkową

godz. 20.00 | park Konstytucji 3 Maja 
Wizyta Marszałka J. Piłsudskiego w Suwałkach
happening historyczny „Kartki z historii miasta”, cz. 4

godz. 21.00 | park Konstytucji 3 Maja
koncert  zespołu THE WAY

źródło: http://soksuwalki.eu/

Kategoria: Aktualności, Kulturalne, Miejskie