Ulica Krzywólka – jest nowy przetarg

Dodano: 31 lipca 2018

Jest dobra i długo wyczekiwana wiadomość dla mieszkańców tej ulicy. Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił we wtorek (31 lipca) nowy przetarg na budowę blisko 1km ulicy Krzywólka. Inwestycja ma zakończyć się z końcem sierpnia przyszłego roku. Oferty w przetargu można składać do 17 sierpnia br.

Przypomnijmy, że nowy przetarg na budowę tej drogi był spowodowany koniecznością zerwania poprzedniej umowy jaką Władze Suwałk zawarły w ubiegłym roku z firmą Strabag, która miała wykonać prace na niemalże całej długości ulicy za blisko 6 mln zł. Inwestycja zakończyłaby się równo za miesiąc – 31 sierpnia 2018.

Niestety jeden z mieszkańców tej ulicy kilkakrotnie zaskarżył tzw. ZRID czyli pozwolenie na budowę tej drogi przez co skutecznie wstrzymywał prace budowlane. Doszedłem do wniosku, że ta batalia nie ma sensu. Dlatego też polubownie rozwiązaliśmy umowę z firmą Strabag i przystąpiliśmy do przeprojektowania tej drogi tak by w I etapie inwestycji ominąć tę osobę, która blokowała cały proces – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Dokumentacja jest już gotowa. Jest też złożony wniosek o wydanie ZRID`u. Decyzja powinna być prawomocna w połowie sierpnia.

W przetargu Władze Suwałk zamawiają budowę części ulicy Krzywólka od pętli autobusowej do nr. 36. Jest to ponad 900 metrów drogi- czyli niemalże połowa całej ulicy. W ramach inwestycji – tak jak poprzednio – będzie miała powstać asfaltowa droga z pełną infrastrukturą: chodnikami, ścieżką rowerową, oświetleniem, kanalizacją deszczową.

Szczegóły dot. ogłoszonego przetargu można znaleźć TUTAJ.

Kategoria: Aktualności, Miejskie