Ulica Leśna już przejezdna

Dodano: 17 października 2018

W środę (17 października) z samego rana została oddana do użytkowania ulica Leśna w Suwałkach. To pierwszy z odcinków powstającej w Suwałkach tzw. „Trasy Wschodniej”. Otwarcie drogi odbyło się poprzez symboliczne włączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Leśnej.

Ulicę Leśną, która ma po 2 pasy ruchu i od dziś łączy się z ulicą Utrata wykonało Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o., za kwotę 17.806.535,47. Dofinansowanie tej inwestycji środkami z Unii Europejskiej to: 12.462.950,32.

– Ta inwestycja powstała między innymi z myślą o osobach pracujących w Suwalskiej strefie Ekonomicznej. Dzięki temu odcinkowi pracownicy fabryk mieszczących się przy ul. Raczkowskiej będą mogli wrócić do swoich domów dwupasmową ulica Utrata i Pułaskiego i ominąć całe centrum Suwałk – powiedział dziś  Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – To pierwszy z oddanych do użytkowania odcinków „Trasy Wschodniej”. Jeszcze w tym roku oddamy do użytkowania ul. Sejneńską, a w 2019 roku ulice Rotmistrza Witolda Pileckiego raz 100-lecia Niepodległości – podsumował Prezydent Suwałk, który wspólnie z Anną Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Cezarym Cieślukowskim, Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Tadeuszem Niedźwiedzkim, Prezesem OPDM Olecko włączyli sygnalizację na skrzyżowaniu uli Leśnej i Wojska Polskiego. Tym samym ulica została oddana do użytkowania.

Kategoria: Aktualności, Gospodarcze, Miejskie