Z SKM korzysta już ponad 1/5 Suwalczan

Dodano: 26 października 2018

Dokładnie 15.684 osób korzysta już w Suwałkach ze zniżek jakie oferuje Suwalska Karta Mieszkańca. Swoje karty ma już 11.700 osób. O możliwości odbioru poinformowano do tej pory około 14.000 osób. Od 2 listopada wnioski o wydanie SKM można będzie składać już tylko w Urzędzie Miejskim w Suwałkach przy ul. Noniewicza.

– Jak widać program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem tym bardziej, że przystąpiło do niego też 26 przedsiębiorców z usług, których z minimum 10% zniżką mogą korzystać mieszkańcy – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkW związku z tym, że największy „boom” związany z przyjmowaniem wniosków i wydawaniem kart już minął podjęliśmy decyzję, że od 2 listopada dystrybucja SKM odbywać się będzie już tylko w Urzędzie Miejskim przy ul. Noniewicza 71 –  dodaje Prezydent Suwałk.

Suwalska Karta Mieszkańca to kompleksowy program działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Suwałk. To przede wszystkim darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola i zniżka na żłobek miejski, ale też tańsze bilety do Suwalskiego Ośrodka Kultury, Aquaparku i innych miejskich obiektów sportowych. Suwalska Karta Mieszkańca jest wydawana w czterech wariantach – zwykła, rodziny wielodzietnej, osoby niepełnosprawnej i seniora.

Podstawowym warunkiem otrzymania Suwalskiej Karty Mieszkańca jest rozliczanie się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach i deklaracja w zeznaniu, że miejscem zamieszkania jest miasto Suwałki. 

Kategoria: Aktualności, Miejskie